III. Zmatení - DarkZone

Přejít na obsah

III. Zmatení

Příběh > Kapitola 1.
Po zatlačení Dračí Bouře ven do neprozkoumané zóny se Světovým Odbojem v zádech, bojová zóna utichla. Spoustu dní bylo ticho a po Zóně se potulovaly pouze zbylé jednotky Světového Odboje, které měly hlídat tábor, a Neutrálové, kteří v tu dobu začali sílit. Netrvalo dlouho a do Zóny přicházeli různí lidé. Přišli i noví členové frakce Dračí Bouře se svým Velitelem Petrem. Kupodivu tu stále byl klid, dokud se nevrátil zbytek Světového Odboje, co byl v neprozkoumané části Zóny. Ten byl dost překvapený novým velením v jejich základně a novou situací.

Všichni nováčci v Zóně byli dosti podráždění. A to se přenášelo i na staré pardály, kteří v Zóně už nějakou chvíli žili. Už první den bylo znát, že velitel Světového Odboje Stain měl větší zájem o Obchodnici než o samotnou frakci, což kazilo morálku v celém jeho táboře. I nezkušený Velitel Dračí Bouře Petr si nevedl nejlépe a přenášel zmatky přes svoji frakci do celé Zóny.

I přesto všichni shání nějaké zásoby a zkoumají okraj neprozkoumané Zóny, aby si zvětšili svá území. I Neutrálové dali do éteru tip o nějakých zásobách, avšak pokud je někdo náhodou nalezne, chtějí určitý podíl. Ti, co nehledali zásoby, se zabývali zabíráním území. Do toho všeho se ozvala Emisní Bouře.

Mezi Stalkery se začala projevovat nespokojenost a špatná nálada. Tím spíše, když se ztratil Stalker, který nesl velice vzácné informace o nových zásobách a místech.

Světový Odboj neměl téměř žádné velení, proto jednal každý člen sám za sebe.
Dračí Bouře, která byla připravená na opravdu těžké podmínky, byla těžce zklamána. Ve finále obě frakce naléhaly na Neutrály, ale ti neměli čas řešit jejich problémy s velením.
Po dlouhou dobu se nestřílelo a Zónou se prolínalo ticho. Ve větru se ozýval jakýsi šepot. S přicházejícími Emisními Bouřemi se neklid zvyšoval. Každé hledání či souboj byl bezúspěšný, jakoby štěstí odešlo od Světového Odboje. Nedostatek munice, jídla, pití a zkušeností nováčků jim nepřidával na optimismu. Zato Dračí Bouře se soustředila na konkrétní cíle a jejich zkušenosti se zvyšovaly každou hodinou.
K večeru Neutrálové nemohli vydržet to napětí a oběma stranám našeptali, že by měli zakopat bombu k záchytnému bodu, protože právě to dělá i druhá frakce. Je pochopitelné, že to frakce nakoplo a začaly podnikat protiúdery.

Kolem půlnoci se v Zóně objevila temná postava zahalená tmou, doprovázena vzdáleným hřměním v zádech. Světový Odboj rezignovaně vyčkával, kdo nebo co se ze tmy vynoří. Postava si to vykračovala po prašné a široké cestě jakoby nic přímo k nim. Když vešla až do světla tábořiště, většině lidí se ulevilo. Neutrální Stalker Láďa přišel s o polovic levnějšími zásobami. Ale při té smůle ve frakci skoro nikdo neměl Zonary. Veškeré Zonary byli zamknuté u Obchodníka. Ti, co nějaké ty drobné u sebe měli, je dali dohromady a koupili pro ty, co jsou na tom nejhůř, nějaké sušenky a něco málo munice. Láďa prohodil pár slov a s minimálním výdělkem pokračoval k Dračí Bouři. Dračí Bouře ho přivítala už z dálky při hlídce. Využila slev a hned koupila spoustu munice a něco na zub. Dokonce Láďu pozvala k ohni na čaj a krátký kouř. Po tomto dýchánku doprovodili Láďu skoro až domů, za což dostali ještě nějakou drobnost.
Druhý den brzy zrána se frakce sešly u Neutrálů na snídani. Rozděleni do skupinek a s vražednými pohledy si členové dávali najevo svou nepřízeň.
Najednou se ozval křik a lidi se začali zvedat od svého jídla a utíkali pryč.

Mutant útočí! Nastal chaos, lidé nechali své jídlo ležet tam, kde bylo. Jediný Světový Odboj se rychle vzpamatoval a zahájil lov na Mutanta ve stylu buď anebo. Naštěstí jim štěstí konečně přálo. Bez jediného zranění ochránili základnu Neutrálů od Mutanta pouze se zbraněmi na kontaktní boj. Snad to štěstí Světovému Odboji vydrží. Nikdo netušil, proč Mutant bez důvodu zaútočil, ale toto vyšetřování je v rukou Neutrálů, kteří zadali nový úkol.

Tím bylo najít ztraceného Stalkera. V tu chvíli všichni byli na stejné koleji jako den předtím. Ať hledali, jak chtěli, nikde ho najít nemohli. Dokonce se pátralo lehce za hranicemi známé Zóny. Našel ho nakonec nějaký méně známý hledač ze Světového Odboje, který o něj doslova zakopl. Hledaný Stalker byl mrtev a značně ožrán zdejšími potvorami. V ruce měl láhev se vzkazem a v batohu šifrovaný zápisník. Vzkaz byl určený neutrálnímu Stalkerovi Výdýmu. Výdý si vzkaz přečetl a daroval ho nálezci za zašifrovaný deník. Ve vzkazu byly informace o Mutantovi a Zombii moru. A také šifrovaná zpráva, která má skrývat místo, kde má tento Stalker zakopaný svůj velký poklad. Nad šifrováním se zamyslela skoro celá frakce Světového Odboje. Hádanka v hádance nebyla snadná, o tom není žádná řeč. A najít poklad nebylo o nic lehčí. Nakonec se s velkým úspěchem podařilo poklad najít a odnést si ho do bezpečí Obchodníka, kde celý poklad rozprodali. Dost slušně přitom vydělali a vystrojili se. Ale to bohužel nemělo význam, když nedělali malé úkoly u Neutrálů. Opravdu jim tak ta pevná ruka Velitele chybí?

Kolem poledne bylo vyhlášeno hledání malé rozvodné skříně, která je důležitá pro Vědce. Dračí Bouře ji sice našla, ale musela se prosekat skrz Zombie. Po chvíli se objevila frakce Světového Odboje a zaútočila na Dračí Bouři. Obě strany utrpěly dost velké ztráty, ale Dračí Bouře se raději uchýlila do bezpečí. Ještě že tak, Emisní Bouře byla za humny a všichni se tak tak stihli schovat.

Při emisní bouři Monstra napadla neutrální základnu a unesla Vědce. Neutrálové ale nijak nejednali a všímali si obnovy základny, kontrolování zásob a hlavně, už nechtěli ztratit další. Proto Neutrálové vyzvali frakce k úkolu. Světový Odboj by ho bral hned, ale nějak se jim to zkomplikovalo. Dračí Bouře přišla jako druhá, ale připravena k okamžitému jednání. Se svými schopnostmi vyjednávat si sehnala i Stopaře pro rychlejší hledání uneseného Vědce. Díky skvělým zkušenostem Stopaře se vyhnuli nebezpečným místům. Ten je dovedl skoro do ¾ cesty. Netušili však, že je sleduje Světový Odboj. Dračí Bouře ještě podplatila Stopaře a ten je dovedl téměř do cíle, k jedné osamělé budově, kde byla rozsáhlá sklepení, temná zákoutí, pár Anomálií a hlavně se tu motala Monstra. Naštěstí už z dálky bylo slyšet Vědcovo naříkání.

Dračí Bouře rychle běžela za sténáním Vědce a všichni vtrhli neohroženě do budovy. Nejprve si nikdo Mutanta nevšiml. Ten seděl v koutě, ohlodával pozůstatky nějaké mrtvoly a zbytky rozhazoval kolem sebe. Při dopadu kousku masa na botu hledajícího člena Dračí Bouře se všichni hrozně lekli a z pár metrů to pět samopalů spustilo do chudáka Mutanta. Takové leknutí nastalo, když si uvědomili, že se objevil nebezpečně blízko. Když to slyšeli ti, co zůstali venku, vešli do budovy také. To se jim stalo osudným, protože je obklíčili lidé ze Světového Odboje. Dračí Bouře sice osvobodila a ve finále i vyléčila Vědce, ale kdo teď zachrání je? Najednou se Světový Odboj začal dobývat do budovy. Konflikt to byl opravdu na nože. Po nějakém čase se dohodli na výměně Vědce za jejich svobodu. A tak se zachránilo pár lidí. Jelikož Vědec nezapomíná, odměnil obě strany.

Jako bonus k odměně Neutrálové dali tip na nový úkol. Někde kolem základen se nacházejí nápovědy k nápovědám o zakopaném pokladu – spoustě surovin. Frakce si při hledání a luštění nápověd posílaly navzájem špehy a falešné informace. Nakonec se obě frakce setkaly v jednom sektoru při finálním hledání bedny. Všichni měli nabito a odjištěno, ale nějak se neodvážili po sobě střílet. Hledali, blafovali a najednou Dračí Bouře odhalila zasypanou bednu mezi kořeny. Jak ji ale odnést bez zpozorování?. Nenápadně ji otevřeli a vybrali obsah. Poslali dva lidi napřed a zbytek mazal stopy. Nakonec k bedně došel i Světový Odboj a vítězně běžel s bednou k Neutrálům. Tam je smích přešel. Excelentní nápad s vybráním bedny předčil veškerá očekávání. A Dračí Bouře v klidu došla k Neutrálům, aby se rozdělila o nálezné. A protože se navečer chystala svatba Velitele Světového Odboje s Obchodnicí, tak Dračí Bouře věnovala zbytek surovin na hostinu a ještě na ni přispěla darem pro novomanžele. Teď se často svatba neuvidí a proto to bylo něco velkolepého. Svatba byla hezká a se zajímavým obřadem. K hostině byl kotel řízků z potvor v zóně žijících a všichni si užili i výlet k vodě. Ti, co nejeli, tancovali a popíjeli. Zábava rozhodně nechyběla.

Kolem jedné ranní se zónou potuloval osamělý Mutant a vrčel na celou Zónu. Navštívil Světový Odboj, ale Stalkeři prolití alkoholem spali jak zabití a ani Mutantovi nevoněli. Průzkumná hlídka Dračí Bouře, stopující Mutanta, ho vylekala a Mutant utekl. Když už hlídka byla venku, vzala to přes neutrální základnu a tam zabavila bank nepřátelům, z důvodu podezření podvodu a aby bank prověřili. Mezitím Mutant navštívil tábor připitých Stalkerů Dračího Odboje, kteří ho dokonce pozvali do základny. Samozřejmě došlo k masakru. Jediný, kdo přežil, byla hlídka na pochůzce. Ráno je však napadl Světový Odboj kvůli vybílenému banku. Z Dračí Bouře přežili jen čtyři členové.

Světový Odboj slaví vítězství, ale oslava netrvala dlouho a Zónou se ozvala jakási rána. Najednou byla obloha rudá s černými mraky. Většina lidí byla na neutrální základně.

Přišla nejsilnější Emisní Bouře několika sezón. A po ní obrovská vlna podrážděných Mutantů a Zombií. Všichni bránili neutrální základnu.Návrat na obsah