Rostliny - DarkZone

Přejít na obsah

Rostliny

Herní informace
Po nějaké době od vzniku zóny se začaly objevovat nejen anomálie ale i velice zvláštní rostliny. I když jsou relativně běžné, jsou v hledáčku většiny obyvatel zóny kvůli svým schopnostem a vlastnostem. Některé rostliny se vyznačují svou schopností velice rychle mutovat a tím své vlastnosti měnit. Tím jsou zajímavé pro vědce z biologického hlediska a taky proto, že nikdo jiný nechce moc experimentovat "na vlastni triko". Nějaký ten "pokusný králík" se ale vždycky najde.


 
  • Každá rostlina má svoji hodnotu, která se mění podle toho komu jí nabízíte.
  • Každá rostlina má svůj daný účel a tak nemusí být jen prodána, ale i využita na crafting nebo splnění úkolu.
Léčiva
Zeleno-žluté listy s červenými bobulemi.

Vyhledávaná především vědci a lékaři pro překvapivě dobré léčivé účinky. Není však doporučované používat ve velkém množství, může způsobit nekontrolovatelné mutace. Doporučeno používat jen ve vážnějších případech (kousnutí, zlomenina,..). Běžná bebíčka prostě pofoukat a jít dal, tak jak se na slušného Stalkera patří.

Polévkovka Blažená
Tenké zelené lístky, červený vršek.

Jedlá květina u které zatím nebyly pozorovány žádné speciální vlastnosti. Avšak, je to vynikající bylina do polévek, hlavně té čínské. Obchodník i kuchař je vykupují ve velkém a jistě se u nich za koření najde i nějaké to jídlo navíc.

Mutanta
Rostlina proti mutantům.

No, ona není úplně až tak proti mutantům, ale může vám velice pomoct když na setkání s jedním dojde. Jedna se o rostlinu která vypadá jako větvička jehličnanu, ale zbarvením jde od zelena po oranžovo-červenou. Při extrahovaní dužiny ze stonku je potřeba extrakt smíchat s cukrem a trochou střelného prachu. Vedlejší efekt toho receptu je, že částečně člověka paralyzuje a není schopný používat ruce. Na druhou stranu neparalyzuje natolik aby člověk nebyl schopny utéct. Vědci tvrdí, že střelný prach nemá žádný efekt a jen přidává nežádoucí účinky, ale zatím to nikdo v praxi nevyzkoušel. Z biologické stránky začne roztok vypouštět speciální feromony, díky kterým se pro mutanta stáváte v podstatě neviditelnými. Přibližně po 10 minutách efekt odezní a přicházejí účinky vedlejší. Prakticky je to lahvička s tekutinou, která musí být vidět aby mohla vypouštět feromony (přívěšek, otevřená kapsa/sumka,..).

Jedovatka
Zeleno-oranžové listy, červené bobule.

Prakticky se dá použít jako jed na otrávení určitých nevhodných osob, nebo Snorků. Z nějakého důvodu ji mutanti žerou jako knedlíky a rostlina jim neubližuje.

Červenka
Velké červené okvětí.

Název si získala především kvůli své výrazné barvě. Zatím je předmětem badání. Vědcům se už par vzorku dostalo do rukou a špitá se že by mohla zmírnit účinky ozářeni. Naštěstí staré dobré jodové "šumáky" jsou zatím stále dostupné a tak nikdo nechce moc riskovat.

Houby
Běžné houby rostoucí všude ve světě, akorát si je zóna přizpůsobila k obrazu svému. Jsou ve dvou variantách – jedlé a smrtelně jedovaté. Ovšem mnoho stalkerů tvrdí, že všechny houby jsou jedlé, některé však jenom jednou.

Koření
Bez správného koření, by nebylo pořádné jídlo a díky němu pořádný příval energie. Naštěstí, i v zóně roste všelijaké koření ke zpestření chutí, jinak mdlého jídla. Každý kuchař, nebo obchodník jistě ocení takový nález.

Řepa
Zatím jediná v zóně objevená zelenina, snad se to časem změní. Jinak obyčejná řepa, která nenadchne, ale ani neurazí. Kuchař však i s něčím tak obyčejným dokáže zázraky.


Návrat na obsah