VI. Rebélie - DarkZone

Přejít na obsah

VI. Rebélie

Příběh > Kapitola 1.
Exodus byl u konce, stará středová zóna zanikla a nová se zrodila společně s novým světem, novou zemí, novým životem. Mnoho Stalkerů zemřelo nebo byli těžce zranění během prvních okamžiků objevování nového, přesto jak mnozí tvrdí, stálo to za to. Nikdy předtím nebyla zóna bohatší. Desítky nových bylin, artefaktů a pokladů v podobě zlata a stříbra zahltili během pá dnů obchod až hrozilo zhroucení ekonomického monopolu frakce Úsvitu. Život na novém území však nebyl jenom o ziscích, ale i o přežití. V zóně se objevila nová hrozba v podobě dvou nových anomálii, nového druhu mutanta a hlavně jakéhosi podivného šílence, který snad ze sportu zabíjel náhodně Stalkery a k jejich mrtvolám kladl panenky. Mnoho stalkerů se ho snažilo dostat, ale zaplatili za to krví. Co však bylo úplně nejhorší byla vlna veder, která udeřila na celou zónu a odpravila převážnou část aktivity a pokusů o jakýkoliv významný čin.

Čas plynul a znovu se v zóně zformovali frakce. Lid země, který až fanaticky následoval učení doktora a pomalu se formoval v něco mnohem horšího než jen obyčejnou frakci, začínalo to smrdět sektou. Žoldáci, velice militantní skupina se smýšlením banditů. Sebranka fakt ostrých hochů, kteří si nenechali nic líbit a až příliš mlsně si dělali zálusk na majetek ostatních frakcí i samotného Úsvitu. Každý moc dobře věděl, že se dříve či později zrodí střet. Třetí plnohodnotnou frakci (i když mnozí jí tak nebrali) byli Separatisté. Militantní, teroristicky smýšlející zbytky armády, kteří ještě pořád doufali ve změnu. Doufali v to, že se jim znovu podaří oživit zašlou slávu a moc. Bili tu však i jiní stalkeři, kteří odmítali škatulkování a rozhodli se jít svojí svobodnou cestou, takovým stalkerů se říkalo tuláci. Nikdo je nechtěl, nikdo je neměl rád, přesto jak se zdálo byli velmi spokojení se stavem věcí.

Přes veškeré útrapy se zdálo, že život v zóně může být i ideální a plný blahobytu, přesto to všechno mělo brzy skončit. Doktor, ač splnil svůj cíl, znovu začal spřádat podivné plány, kterým věřil snad jen Lid země a on sám. Dokonce i bomba, kterou si přitáhl z předchozí oblasti začala znovu vyzařovat svojí extrémní radiaci jako by ukazovala svoji spokojenost s novým místem. Vrah toužící po jakési podivné pomstě zvyšoval tempo svého zabíjení a čím dál vice a více se přibližoval do zázemí samotného Úsvitu.  Do toho se zjevila snad nejhorší hrozba co kdy v zóně byla. TOI TOI bandita, jenž útočil zásadně na stalkery vykonávající tu nejnutnější potřebu života. Ten zmetek si vždy na někoho počíhal, jako by tušil, kdy to přijde. Dokonce i doktor s obchodníkem, jen o vlásek unikli jisté smrti. Naštěstí to schytal jen obyčejný Stalker, který si chudák vybral špatnou mísu. Kdo však ze vniklé situace náramně těžil, byl nový člen Úsvitu, Hrobník. Ten byl velice potěšen vším co se kolem něho děje, jeho živnost jen kvetla a tak si nevšiml strádání svého psa. O to víc byl dojemný Žerikův pohřeb, který uctili jak Žoldáci, tak i Separatisté, kteří při uctění památky jen tak tak unikli popravě přepadového komanda, které šlo po Žoldácích.

Přímo na bar základny Úsvitu přišel i sám obávaný vrah a několikrát se tam výhružně prošel. Snad všichni včetně Doktora doufali, že se některý z udatných Stalkerů na vraha vrhne, ale bohužel nikdo neměl dostatečně vyvinuté genitálie, jak se zdálo. Jen Stalkerka Khaleesi se na něj opravdu výhružně podívala, což možná bylo důvodem mrtvolné ztuhlosti všech přítomných. Nakonec se pohnul stalker Wolf, člen žoldáků, jenže náhlé nadšení zmizelo, když obchodník zjistil, že nejde útočit, ale čmajznout to co z vraha vypadlo. Je až neuvěřitelné, že i v přítomnosti jisté smrti jde Stalkerům hlavně o hmotné zisky. Ale proč bychom se divili, již několikrát to jasně a zřetelně dali najevo. Ze všech Stalkerů v celé zóně snad jediný Ivan byl té slušnosti se omluvit, že nebylo v jeho silách zasáhnout. Ještě téhož dne se vrah vrátil, nejprve odstřeloval samotnou základnu úsvitu těžkým kulometem, poté došlo na souboj na nože, při kterém byl vrah konečně zabit a zóna si mohla vydechnout. Hned z kraje dalšího dne nečekaně zemřela i samotná legenda. TOI TOI bandita nastražil svoji poslední výbušninu.

Ve víru dojmu nesmrtelnosti se žoldáci rozhodli posílat do anomálii své členy a tím je obětovat. Doufali totiž, že jejich přivázaní druhové v posledním smrtelném křeči padnou mrtví na artefakt a ten pak vytáhnou i s tělem. Povětšinou ale byli rádi, že vytáhli alespoň ten provaz. I toto dokáže udělat Zóna s lidskou myslí. Tou dobou tulák Graf vypil skoro všechny zásoby kávy v zóně, čímž na sebe přivolal pozornost nového mutanta. Upír Fluffy měl dvě zásadní schopnosti, navzdory své velikosti dokázal naprosto zmizet ve tmě tak, že jste ho neviděli a neslyšně se zase objevit. Což přivodilo náhlé povolení svěrače a srdeční zástavu každému na koho se vyřítil. Nejvíce to schytal právě Graf a Obchodník. Graf ale obzvláště, ten nemohl ani mluvit a vykouřil týdenní zásobu cigaret.

Mezi tím vším kdosi na bombu přidělal přídavnou výbušninu, která začala odpočítávat svůj konečný čas, desítky stalkerů hodinu, co hodinu chodily kolem bomby a nikdo si ničeho nevšiml. Až se jednou musel jít jistý člen Úsvitu vyčůrat a na vzniklý problém upozornit. Jako by všechny stalkery v zóně zastihla náhlá slepota. Ale to se stalo až o několik dní později. Mezi tím napětí mezi Žoldáky a Úsvitem vyvrcholilo v občasné potyčky, dokonce i separatisté několikrát zaútočili na samotnou základnu Úsvitu, především sniper Zekky. Ten dost pocuchal nervy i samotnému obchodníkovi, když mu kulka proletěla kolem ucha. K lovu Zekkyho se dokonce spojilo několik členů různých frakcí, aby ho dostali, což se jim bez větších ztrát nakonec také povedlo.

Doktor konečně odhalil své plány, jak kontrolovat anomálie, ale musel nejprve získat vzorky od bomby a úspěšně zničit jednu z anomálii. Stalkeři většiny frakcí konečně zjistily, že na bombě je výbušnina a je potřeba jí zneškodnit dřív, než zamoří rozsáhlé okolí jedovatým oblakem, čímž by se znepříjemnil život v zóně ještě o trochu víc. Dohodli mírová jednání a všichni vůdci i jejich zástupci se sešli na jednom místě, aby si upřesnili co budou dělat. Dokonce na to místo přinesli i všechny potřebné věci a byli tam i jediný lidé, kteří dokázali číst Doktorovy poznámky. Byl tam dokonce i obávaný Hunter se svoji starou. Jednání ještě ani pořádně nezačalo, ozvalo se „Kurva“ a všichni vyletěli do luftu. Armáda nebo separatisti, jejich návyky zůstali i po letech stejný. Ajvn, který to bral jako signál k útoku. Netušíc, že se pojistka v Hunterově batohu spustila sama, pokropil zbývající přeživší společně s několika členy Úsvitu. O to zajímavější bylo jeho zjištění, že tam skutečně přišli kvůli mírovým jednáním a vše ostatní byla pouhopouhá nehoda.

Trvalo značnou dobu, než se znovu zformovali a konečně se dali do pohybu i se vším co k tomu potřebovali. Vnikli k bombě, odpojili na poslední chvíli výbušninu a sebrali vše co našli. Není potřeba říkat, že už z takhle bohatých frakci se stali v podstatě milionáři. Jak se vraceli zpátky na základnu byli přepadeni Grafem. Stalker posilněn svou asi dvoutisící kávou, dokázal neuvěřitelně dlouho vzdorovat mnohonásobné přesile. Přesněji řečeno, devatenáct versus jeden. Později vznikla legenda, že to káva z bobů vypěstovaných v Zóně, mu dala takové schopnosti. Mezi tím se stalo to čeho se všichni báli, Lid země se přetransformoval v kult vyznávající Doktora jako mesiáše a začali si říkal Děti zóny. Žoldáci se připravili na útok na Úsvit, který v tu chvíli neměl ani polovinu své posádky a o obraně se tedy nedalo mluvit. Jenže v tu chvíli se doktorovi povedlo uskutečnit svůj poslední experiment a zničil anomálii, čímž překazil operace žoldáků. Z Doktora se v ten moment v očích mnoha stalkerů stal bůh, nedotknutelná modla. Tím skončila jedna velká Éra Dark Zone.

Nikdo neví co přinese budoucnost, ani jestli vůbec něco zajímavého přinese. Jediné, co se ví, že Doktorova legenda bude žít věčně v podobě odkazu jeho činů ještě desítky, možná stovky let. Ještě ten den, jistý stalker našel na záchodě dopis, kde bylo napsáno: „Já se vrátím, TT!“ a technik Úsvitu vyrobil svůj první, zcela funkční prototyp měřícího zařízení detekující anomálie. To však už je jiný příběh a my se nemůžeme dočkat jak bude pokračovat.

Návrat na obsah