Prolog - DarkZone

Přejít na obsah

Prolog

Příběh > Kapitola 2.
Je tomu již osmdesát let co byla objevena zóna, nezmapované nekonečné místo. Prostor, kam vkročíte a zůstanete v něm navěky uvězněni. Mnoho desítek stalkerů se o to pokusilo v naději, že zde naleznou lepší svět, místo kde jim bude lépe. Všichni zde však nakonec nalezly pouze strach, utrpení a každodenní boj o přežití.  Přesto do zóny proudilo stále více a více lidí, hledající zisky nebo lepší svět. Nikdo se nikdy nevrátil. Nikdo z nich již nikdy nespatřil svět mimo „Dark zone“. Přesto se časem v zóně objevilo několik významných lidí, kteří začali zakládat nejrůznější frakce. Frakce, které se později nazvaly Světový odboj a Dračí bouře. Tyto frakce žily v nekonečné válce a jen díky tomu mohla být založena další a další uskupení. Některá obchodní a některá vědecká. Někteří chtěli krást a vraždit, jiní pomáhat a chránit. To všechno však už dávno smetl čas. Po těchto ideálech již nezbyla ani vzpomínka. Časem se nakonec ustálily frakce, které neměly nejmenší ponětí, co všechno vedlo k jejich zrodu.

Je tomu již šedesát let, co do zóny přišel muž, jenž jí chtěl vládnout. Ne však těm ubohým lidem, loutkám svého mamonu. Ne, on chtěl vládnout samotnému místu, nekonečnu tohoto neskutečného prostoru. Ten muž byl doktor. Ano měl jméno, ale to si dávno nikdo nepamatuje. Všichni mu sprostě říkali „Doktore.“ Tento muž svými experimenty a nulovou tolerancí lidského života, dokázal víc než kdokoliv před ním. Dokázal ovládnout stvůry, které zóna plivala. Dokázal tvořit a hroutit anomálie na počkání, ale hlavně stvořil Vortex. Vír tvořící střed zóny. Místo odkud se ještě nikdo nevrátil. Svými pokusy na lidech a na zóně si vysloužil mnoho nelibých přezdívek a nadávek, přesto byla jistá skupina lidí která byla posedlá jeho dílem. Tito Stalkeři si začali na počest doktora říkat Děti zóny. Fanatici, jenž braly zónu jako jakéhosi boha a Doktora jako svého proroka.

Je tomu čtyřicet let, co doktor zmizel. Jednoho krásného dne se prostě zvedl, vše co kdy stvořil, vyrobil, vymyslel nechal na místě svého působení a prostě odešel do hlubin zóny a již ho nikdo nikdy nespatřil. Ze začátku si lidé mysleli že se vrátí, ale jak roky plynuly, naděje mizela stále víc a víc. Nakonec se z doktora stala legenda, jistý symbol tohoto místa. Ať v něj věříte nebo ne, vždy se odněkud vyrojí legendy či zkazky o jeho činech. Mnoho Stalkerů přísahalo že ho tu a tam zahlédli, ale nakonec se to vždy přisoudilo tomuto místu. Doktor prostě nebyl, i když Děti zóny stále věří že jednoho dne se znovu vrátí a převezme vládu. Ostatní to už ani nevnímají. Jedno však tuší všichni. Doktor to dokázal, dosáhl všeho po čem toužil a tak prostě splynul se zónou, to je však jen další z mnoha desítek mýtů.

Co se však stalo s jeho majetkem a výzkumem? Ze začátku se toho Stalkeři báli, poté byli obezřetní, a nakonec i přes obranu a boje Dětí zóny byl jeho majetek rozkraden a rozmělněn po zóně. Časem se objevilo mnoho Doktorových rádoby následovníků, s většími či menšími úspěchy. Nikomu se však nepovedlo dosáhnout ani třetiny jeho úspěchů. Nikomu se totiž nikdy nepovedlo získat celý doktorův výzkum. Ten totiž spolkla zóna a jako by bránila tomu získat vše zpátky na jedno místo.

Jak čas plynul, tentokrát už bez doktora, zóna se znovu přeměnila, stvořila mnoho nových artefaktu a jako by zničila ty staré relikty Doktorovy Éry. Některé frakce zůstaly a některé se přeměnily. Ta jedna však přerostla všechny ostatní. Žoldáci se pustili do války se všemi frakcemi a nastaly roky válek, které zničily vše, co bylo v zóně zbudováno. Po skoro pěti letech nekonečných bojů byly nakonec žoldáci poražení a zatlačeni do defenzívy a zóna se mohla konečně nadechnout. Jenže oslabené frakce se nedokázali tak rychle vzpamatovat a neuplynulo ani pár let a žoldáci si znovu brousí zuby na to co je podle nich po právu jejich.

Úsvit: Dříve nejsilnější frakce je v naprostém rozkladu na pokraji zničení.

Děti zóny: Snad ještě více zfanatizovaní, tvoří uzavřenou komunitu připomínající spíše sektu než cokoliv jiného.

Anarchie: Dříve organizovaná vojenská frakce, dnes banda lidí, kteří se nedokážou dohodnout ani na tom kdy bude večeře.

Tuláci: Skupina jedinců roztroušených po zóně, většinou nováčků a amatérů, kteří nevědí, co mají vlastně dělat a jsou pouhou kořistí těch silnějších. Avšak i mezi nimi se sem tam najde legenda, která dokáže pohnout se samotnou zónou.

A nakonec Žoldáci: Kteří stále číhají v temnotě čekající na svůj konečný okamžik.
Návrat na obsah