Monstra - DarkZone

Přejít na obsah

Monstra

Herní informace
Zombie
Jsou to živí mrtví. Původně to byli Stalkeři. Pak se jim něco stalo. Zapomněli, kým jsou. Proto se dají splést se živými dosti snadno. Rozpoznat se dají jen dle pomalých a méně koordinovaných pohybů a mručení, které vydávají. Když se na ně člověk zadívá lépe, pozná, že v těle není lidská duše. Jsou pomalí, nejsou přesní, ale i tak dokážou natropit spoustu škod. Zombie se rádi stravují na dobrém mase a jsou viděni i se střelnými zbraněmi. Jejich těla fungují stejně jako ta naše. To znamená, že i když jim říkáme Zombie, dýchají, musí jíst, mají krevní oběh atd.
Nemrtví
Při prozkoumání jejich mozku se ukázal být funkční, až na některé nervové svazky, které ovládají řeč, sluch, zrak a motorické centrum. Po delší době jsme zjistili, že největší pravděpodobnost se stát nemrtvím, nastává při Emisní Bouři. Vysoká pravděpodobnost, že si vás všimnou, nastává kolem 30 metrů. Do té vzdálenosti jsou v klidu a za ničím se dlouho nehoní.

Jejich smrt nastává někde mezi:
  • 4 až 10 ranami ze zbraně na 10 a více metrů!!
  • 1 až 4 ranami měkčenou zbraní.
Snork
Díky mutaci mají nulový práh bolesti a některé orgány jsou lépe vyvinuté. Střelba má hlavně odstrašující efekt, protože i přes jejich nebezpečnost a chtíč něco sežrat jsou dost plaší.
Jejich smrt nastává někde mezi:
  • 8 až 15 ranami ze zbraně na 10 a více metrů.
  • 2 až 6 ranami měkčenou zbraní.
Mutanti
Vypadají všelijak a lidi připomínají jen částečně, ale splést si je s živým Stalkerem také jde. Často se dají rozpoznat díky nelidské chůzi, nezdravé barvě kůže, zmutovanému tělu, ale i podle dalších a dalších známek. Zabíjet některé Mutanty se skutečně nevyplácí. Mutanti jsou opravdu odolní, silní a velice hbití, jedním máchnutím drápy složí i slona. Někteří mutanti vlastní zbraně, dokonce občas i střelné. Dá se dokonce setkat s mutanty, co plivou kyselinu a jiné věci. V jejich očích se dá najít zvláštní jiskra života a inteligence. Zdá se, že mutanti jsou odnoží Zombií.
Kolikrát i u sebe mají i zajímavé věci nebo nějaký obnos Zonarů.
Motous  
Mutant 1. kategorie vypadá jako člověk až na zelenou barvu kůže. Tento vývoj je nejspíše v začátcích a byl pro testování ideálním kandidátem č.1. Dle pitvy má mozek trochu větší a silnější kosti než kdejaký ten zombík. To i značilo o jeho zdánlivé inteligenci a předpovídání trasy jeho kořisti. Tento mutant nás dokáže dost potrápit, díky své obrovské rychlosti i vytrvalosti.
                       
Smrt mutanta je podmíněná:
  • 100 ran ze samopalu nebo 150 z pistole
  • Pasti/výbušniny nebo speciální zbraně dodané v Zóně.
  • Mutanta též může zabít jiný Mutant
Brumla
Jeho jméno vzniklo na základě toho, že při vrčení vydává zvuk, který občas vypadá jako by si něco povídal sám pro sebe nebo nadával nato jaký je to zase zk** (hezký) den. Díky pokračující mutaci má svalstvo o dost více zpevněné, kostní mutace je též vysoká, jeho kůže je jako kevlarová vesta a stavba těla je o trochu větší, než jeho předchůdci. Proto se tento mutant řadí skoro mezi nesmrtelné. Má jednu nevýhodu. I přes jeho sílu a odolnost, je pomalý a nevytrvá v dlouhém běhu.
Pokud se vám Mutanta podaří zabít, dlouho neotálejte a amputujte mu hlavu, jelikož se díky regeneraci rychle zotavuje.

Smrt mutanta je podmíněná:
  • Jen pasti/výbušniny nebo speciální zbraně dodané v Zóně.
  • Mutanta též může zabít jiný Mutant.
Návrat na obsah